Ochrana proti holubům

Osvědčené zábrany proti ptactvu            » Podívejte se na naše fotky zábran proti ptactvu

Hroty proti holubům       Navštivte náš internetový obchod s hroty www.hrotyprotiholubum.cz

Zejména holubi se rádi usazují na římsách, střechách a jiných místech, kde jsou chráněni před přirozenými nepřáteli i před lidmi. Jejich agresivní trus poškozuje všechny typy střešních krytin, ucpává okapy, špiní fasády i okolí budovy. Šetrné mechanické zábrany jsou nejúčinnějším bojem proti ptactvu. 
Podle potřeby montujeme osvědčené hroty proti holubům, struny nebo sítě proti jejich hnízdění a usedání. Při správné volbě bývají tyto zábrany zespodu jen stěží postřehnutelné. Nejčastěji se používá nerezový hrotový systém spolu s polyethylenovými sítěmi. Touto kombinací jsme schopni ochránit před ptactvem každý objekt.

Rádi navrhneme vhodný způsob zabezpečení před ptactvem (holubi, jiřičky, vlaštovky). Životnost zábran je minimálně 10 - 15 let. Četné zkušenosti s tímto systémem máme z Velké Británie od roku 2004. 

Kde montujeme zábrany nejčastěji?

Zábrany montujeme především v centrech měst na historické památkově chráněné budovy, obytné domy, komerční objekty, školy, nemocnice, kostely, hotely, tovární haly.

Hroty proti holubům

Hroty účinně brání hnízdění a usedání ptactva, jsou vhodné na úzké a menší dosedací plochy. Vyrábí se mnoho variant, které se liší předvším šířkou a délkou hrotů. Jsou vyrobeny z kvalitního nerezu a připevňují se mechanicky (vruty, hřebíky) nebo chemicky (kvalitní UV odolné, transparentní lepidlo).  Hroty je možné tvarovat (klenuté prvky) a upravit je každému místu (např. zkrácení bodců na parapet pod okno otevírané směrem ven). Díky tloušťce bodců 1,2 mm jsou z větší vzdálenosti jen stěží viditelné. Hrotové systémy odebíráme výhradně od prověřených českých výrobců.

Hroty můžete zakoupit na www.hrotyprotiholubum.cz

Nejčastější místa pro montáž: římsa, atika, štít, krytina a hřeben střechy, parapet, okapový žlab, tympanon...atd.

Zobrazit více fotek hrotů a sítí proti ptactvu.  

Sítě proti holubům

Sítě se používají tam, kde je nutné ošetřit větší prostor (např. světlík, lodžie, balkón) a zabránit vlétávání ptactva. Nejčastěji se používá odolná polyethylenová síť (o tloušťce 1 -1,2 mm), někdy se montuje i nerezová. Základem pro montáž sítě je mechanicky kotvený lankový rám. Lankový rám je tvořen ocelovým lankem krytým plastem. Upevňuje se obvykle hmoždinkami do zdiva, ale je možné ho kotvit i do střechy či jinam. Celý rám je v nereznoucí úpravě.

Nejčastější místa pro montáž: světlík, šachta, okno, podhled, balkón, lodžie ale např. i mostní konstrukce nebo celý dvůr.

Silulety dravců na stěnu

  • malování silulet dravců na fasádu
  • lepení silulet dravců na sklo a hladké plochy 

Ochranné sítě pro kočky

Ochranné sítě pro kočky chrání kočky před vypadnutím a umožňují větrání. Sítě jsou cca 5x pevnější, tloušťka vlákna je 2x2 mm.  Je možná vnější i vnitřní montáž. Základem pro montáž sítě je mechanicky kotvený lankový rám. Lankový rám je tvořen ocelovým lankem krytým plastem. Upevňuje se obvykle hmoždinkami do zdiva, ale je možné ho kotvit i jinam. Celý rám je v nereznoucí úpravě. 

Nejčastější místa pro montáž: okno, balkón, lodžie.