Odstranění mechu, řas a lišejníků

Odstranění mechu a lišejníku ze střechy

Mechanické odstranění mechu výrazně zpomalí poškozování střešní krytiny. Následný chemický postřik a impregnace značně oddálí dobu jeho opětovného vyrůstání. Ve výsledku se prodlouží o mnoho let životnost střešní krytiny a střecha získá lepší vzhled.

Mechostop

Používáme český patentovaný přípravek Mechostop na odstranění mechu a proti jeho tvorbě. První složka přípravku zahubí mechy a lišejníky, druhá složka vytvoří tenkou nepropustnou nesmývatelnou vrstvu, která skutečně dlouhodobě brání růstu nového mechu. Výhodou je dlouhodobý účinek.V případě mírného pokrytí střechy mechem není nutné mechanické odstranění.

 

Odstranění mechu, lišejníků a řas z fasád

I na poměrně nových fasádách se často objevují různé plísně, mechy, lišejníky a další nežádoucí živé organismy. Jejich výskyt bývá častější poblíž vodních ploch, stromů a keřů. Nejdříve bývají napadeny místa s omezeným slunečním svitem - typicky severní strany budov. Po delší době působení těchto organismů dochází k nenávratnému poškození fasády, které vyžaduje nákladnou opravu. V neposlední řadě působí toto znečištění nehezkým estetickým dojmem.

Chemické a mechanické čištění

Včasným zásahem lze fasádu zachránit a vrátit jí její původní vzhled. K ošetření fasády používáme osvědčené a šetrné chemické prostředky (ANTI-MOUSSE 77, RENOV EXPRESS), které zabrání opětovnému výskytu organických nečistot po dobu několika let. Znečištěné plochy je obvykle potřeba očistit i mechanicky pomocí vysokotlaké myčky.